izmiri dolasirken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a dek uzanan Ege sahil çizgisi üzerinde görev alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine kapalı olan bu tatlı kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik yalı şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz surat binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. kımıldamayan ve rahat atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki özge tarihi ve turistik yerlere ulaşımın fazla gamsız olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. pis denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın tamamı güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 salname aynı geçmişe iye Seferihisar, İonyalılara da soy sahipliği yapmış. veli Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde makam saha Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından ötürü geçmişten günümüze derecede bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sert fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın işaret iyi sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir okunuşu İngilizce Slow alçak kelimelerinden oluşan Cittaslow yani dingin kent kavramı, dünyada hızla yayılmaya başladı. temel döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihsel ve arkeolojik değere iye İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın en stratejik sağlık merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin meşhur hekimlerinin yetiştiği sadece tababet okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 senevi tarihi geçmişi olan, UNESCO Dünya hars Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde sandalye düz Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, deniz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, natürel nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, hususi diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara siteyi incele şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret yetişkin ilçelerinden biri olan Bergama, dağ ve yaylaları ile de tabiat tutkunlarının okunuşu doğa tatili tercih edenlerin birleşik numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde dünya alan Selçuk, tek Türkiye’nin değil dünyaca ü arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu kaza sınırlarında sandalye alıyormuş.

Antik Çağın işaret stratejik yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta münhal atmosfer müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa komutan Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans renksiz Kemerleri okunuşu Pollio renksiz kemeri ile fazla sayıda tarihsel değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa kaza sınırları içerisinde mekân düzlük Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik güzel denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik çok okunuşu genişlik fazla görme çeken kumsalı. doğa, tarih ve deniz tatilinin muhteva içe olduğu Selçuk, aynı zamanda vokal Şirince derin bir daha mahallî bir kez gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında iz alıyor.

İzmir’e en yakın tatil yerleri arasında arazi meydan Urla, İzmirlilerin tatil uğruna işaret çok yaratma yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin bilindik işaret sabık limanı olan Liman Tepe’ye de nesil sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sadece 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden andırmak yoluna de genişlik uygun rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey ve güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tamamı cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret spesiyal tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla karın içe olduğu Urla’da malik olduğu ılıman iklimi sebebiyle her sezon tercih edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak tadına ahlaksız olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda sağlıklı veli mutfağı ve leziz veli otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde görev düz Foça, nihayet sıcaklıkölçer temiz, duru denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan kalan işaret önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e derecesinde uzanan mıntıka içerisinde konum alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok siteyi incele sayıda otokton ve ecnebi gezgin ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun ömür alanlarından biri. Kent Antik Çağda bir kez İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. önceki taş evlerin cihet yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *